Udhëzime për përdorim Hondrocream

Udhëzime për përdorimin e ilaçit Hondrocream

Të gjithë ilaçet kanë udhëzime të hollësishme për përdorim. Mund të njiheni me të në Shqipëri në faqen zyrtare të internetit ose ta gjeni në një paketë me një krem.Udhëzime për përdorimin e HondrocreamIlaçi i artritit është mjaft i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur. Kremi nuk ka një erë të theksuar të pakëndshme, kështu që aplikimi i tij në trup nuk do të bëhet një proces i pakëndshëm. Kohëzgjatja e një kursi terapeutik është 30 ditë. Nëse është e nevojshme, kursi mund të përsëritet pas një jave. Kremi më së miri fërkohet pak para fillimit të simptomave të dhimbjes.

Si ta përdorni kremin?

Një ilaç për osteokondrozën, artrozën dhe dhimbjen e kyçeve zbatohet 3 herë në ditë, dhe fërkimi i fundit duhet të bëhet para gjumit. Kremi aplikohet me lëvizje të butë masazhi në lëkurë të thatë, të pastruar derisa të thithet plotësisht. Dozimi diskutohet më mirë me mjekun tuaj. Kohëzgjatja e agjentit të jashtëm: 1, 5 - 2 orë. Pas kësaj kohe, mund të bëni një banjë ose dush. Shmangni marrjen e kremës në mukozën e syve dhe gojës dhe mos lejoni që tubi me krem të bjerë në duart e fëmijëve të vegjël. Për shkak të faktit se produkti përmban piper të nxehtë, pasi ta fërkoni, duhet të lani mirë duart me sapun dhe ujë.

Indikacionet

Ilaçi bimor Hondrocream përdoret për parandalimin dhe trajtimin e problemeve në sistemin musculoskeletal. Isshtë një anestetik efektiv pas aktiviteteve të forta sportive. Kremja ka për qëllim të përmirësojë gjendjen në patologjitë e mëposhtme:

  • Osteokondrozë torakale, lumbosakrale dhe cervikale;
  • Hernia dhe përdhes intervertebrale;
  • Artrit psoriatik, reumatoid, reaktiv;
  • Deformimi i osteokondrozës;
  • Për dislokime, fraktura, ndrydhje dhe mavijosje të forta;
  • Me procese inflamatore të nyjeve;

Komponentët aktivë të barit ndihmojnë në lehtësimin e fryrjes, parandalojnë hemorragjinë, kryejnë një efekt rigjenerues në qelizat dhe indet e dëmtuara.

Kundërindikimet

Pavarësisht nga përbërja natyrale e ilaçit, ajo ka disa kundërindikacione për përdorim. Hondrocream nuk duhet të përdoret nga fëmijët nën 12 vjeç, gratë shtatzëna ose lactating. Gjithashtu, përdorimi i kremës është kundërindikuar për personat që vuajnë nga intoleranca individuale ndaj një prej përbërësve të përbërjes. Produkti nuk guxon të fërkohet në lëkurën e dëmtuar, në prani të mikroçarjeve, djegieve, prerjeve dhe gërvishtjeve.

Mjeku që merr pjesë mund të ndalojë përdorimin e Hondrocream për trajtimin e nyjeve në raste individuale: në forma akute dhe kronike të patologjive të zemrës, mëlçisë ose organeve të frymëmarrjes. Përbërësit bimorë në raste të rralla mund të shkaktojnë skuqje alergjike. Në këtë rast, është e nevojshme të ndaloni përdorimin e kremit dhe të konsultoheni me një mjek.